Jak sprawić, by zaręczyny były naprawdę udane?

ByAdrian

paź 27, 2022

Zaręczyny są mocno osobistym, wręcz takim intymnym wydarzeniem, a przynajmniej powinny nim być, jeżeli nie mają przypominać pospolitych najzwyklejszych oświadczeń, które wszyscy widujemy w filmach. Każda para jest na swój sposób wyjątkowa i tę wyjątkowość trzeba po prostu podkreślić. A jak to zrobić, jeżeli samemu staje się w roli organizatora wyjątkowych oświadczyn? Jak zorganizować zaręczyny, by nie były one ani przesadzone, ani tandetne, ani też zbyt zwyczajne?

Do organizacji zaręczyn trzeba podejść w sposób indywidualny. Czasami wsłuchanie się w głos własnej intuicji jest znacznie lepszym pomysłem niżeli czytanie kolejnego tekstu na temat najciekawszych miejsc na oświadczyny, wśród których zawsze pojawi się jakaś nadmorska plaża, górski szczyt albo też po prostu restauracja. Dla niektórych par zwykły z pozoru las może mieć niezwykłą symbolikę z uwagi na to, że to właśnie w nim doszło do ich pierwszego pocałunku albo to w nim połączyło ich szczególne uczucie, które wcześniej w ogóle nie było widoczne. Partnerzy mogą mieć też pewne konkretne wspólne zainteresowania. Jeżeli tak właśnie jest, dobrym pomysłem na zaręczyny może okazać się złączenie ich właśnie z taką pasją, czyli np. zorganizowanie ich na stoku zimą, jeżeli lubi się jeździć na nartach, albo też przygotowanie ich w połączeniu ze skokiem na bungee lub lotem ze spadochronem, jeśli we dwójkę jest się fanami ekstremalnych przeżyć i nietypowych wrażeń.

W pełni udane mogą okazać się i zaręczyny spędzone w najbardziej ekskluzywnej restauracji w Warszawie, i te odbywające się w góralskiej knajpie, i te zorganizowane w domu na kanapie przy zamówionej pizzy. Ta ceremonia ma mieć szczególne znaczenie tylko dla tych dwóch osób, które będą brać w niej czynny udział. Starając się obmyślić ten idealny pomysł na zaręczyny, nie należy więc kierować się upodobaniami innych osób i w żadnym wypadku nie należy podążać za koncepcjami sugerowanymi przez innych, zwłaszcza jeśli samemu absolutnie nie jest się do nich przekonanym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *